Please select your preferred language
XCLOSE

Feel the excitement betting Play-by-Play on your favorite games!

Live Betting
Live Betting

The lines are updated every minute of the match. Experience the action with a variety of bets on NFL, NBA and Football soccer. Join BetCRIS and experience the thrill of live betting!

Features:

  • Live betting on televised sporting events
  • Wagers graded and player accounts credited in real time
  • Easy to use web interface
Bet Play-By-Play
Tennis    UEFA    NFL    NBA    MLB    NHL    CFL    UFC    Your National Soccer League   +MORE
Upcoming LIVE Betting Schedule
Wednesday, September 2, 2015
MLB Rays vs Orioles 4:05 PM Camden Yards
MLB Tigers vs Royals 5:10 PM Kauffman Stadium
MLB White Sox vs Twins 5:10 PM Target Field
MLB Mariners vs Astros 5:10 PM Minute Maid Park
MLB Pirates vs Brewers 5:10 PM Miller Park
MLB Nationals vs Cardinals 5:15 PM Busch Stadium
ATP - US Open DJOKOVIC, NOVAK vs. HAIDER-MAURER, ANDREAS 5:15 PM
MLB Diamondbacks vs Rockies 5:40 PM Coors Field
Brazil - Serie A Corinthians vs. Fluminense 6:00 PM
Brazil - Serie A Coritiba vs. Sp. Recife 6:00 PM
Brazil - Serie A Goias GO vs. Palmeiras 6:00 PM
Peru - Primera Alianza Lima vs. Dep. S. Martin 6:00 PM
MLB Giants vs Dodgers 7:10 PM Dodger Stad
MLB Rangers vs Padres 7:10 PM PETCO Park
Thursday, September 3, 2015
World Cup Qualifiers - AFC JAPAN vs. CAMBODIA 3:25 AM
World Cup Qualifiers - AFC Australia vs. Bangladesh 4:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Liechtenstein vs. Hungary 6:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Croatia vs. Georgia 7:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC UZBEKISTAN vs. YEMEN 7:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC IRAN vs. GUAM 7:30 AM
World Cup Qualifiers - AFC BAHRAIN vs. NORTH KOREA 8:40 AM
Intl - European Championship Qualifiers Azerbaijan vs. Croatia 9:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Sweden vs. San Marino 9:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC Qatar vs. Bhutan 9:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC KUWAIT vs. MYANMAR 10:00 AM
MLB White Sox vs Twins 10:10 AM Target Field
World Cup Qualifiers - AFC Saudi Arabia vs. Timor Leste 10:40 AM
Intl - European Championship Qualifiers Bulgaria vs. Norway 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Italy vs. Malta 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Czech Republic vs. Kazakhstan 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Netherlands vs. Iceland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Turkey vs. Latvia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Belgium vs. Bosnia & Herz. 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Cyprus vs. Wales 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Israel vs. Andorra 11:45 AM
Colombia - Primera B Envigado vs. Jr. Barranquilla 1:00 PM
Colombia - Primera B Dep. Equidad vs. Dep. Tolima 1:00 PM
Peru - Primera Dep. Municipal vs. J. Aurich 1:30 PM
Brazil - Serie A Santos vs. Chapecoense 3:30 PM
MLB Braves vs Nationals 4:05 PM Nationals Park
MLB Pirates vs Brewers 4:20 PM Miller Park
Brazil - Serie A Figueirense vs. Gremio 5:00 PM
MLB Tigers vs Royals 5:10 PM Kauffman Stadium
MLB Giants vs Rockies 5:40 PM Coors Field
Peru - Primera Melgar vs. Huanuco 6:00 PM
MLB Dodgers vs Padres 7:10 PM PETCO Park
Friday, September 4, 2015
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Moldova vs. Montenegro 6:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers FINLAND vs. RUSSIA 8:30 AM
Intl - European Championship Qualifiers Georgia vs. Scotland 9:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Czech Republic vs. Malta 9:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Slovenia vs. Lithuania 9:30 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Netherlands vs. Cyprus 9:30 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Romania vs. Bulgaria 9:45 AM
International Friendly Portugal vs. France 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Germany vs. Poland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Gibraltar vs. Rep. of Ireland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Faroe Islands vs. Northern Ireland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Greece vs. Finland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Hungary vs. Romania 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Denmark vs. Albania 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Serbia vs. Armenia 11:45 AM
Argentina - Primera Banfield vs. Argentinos Jrs. 12:00 PM
Argentina - Primera Tigre vs. Godoy Cruz 12:00 PM
World Cup Qualifiers - CONCACAF GRENADA vs. HAITI 1:15 PM
Brazil - Serie B Mogi Mirim vs. Oeste 3:00 PM
Brazil - Serie B Nautico vs. Sampaio 3:00 PM
Brazil - Serie B ABC RN vs. Santa Cruz 3:00 PM
Brazil - Serie B CRB AL vs. Ceara CE 3:00 PM
Mexico - Liga de Ascenso Lobos vs. Coras Tepic 3:00 PM
International Friendly USA vs. Peru 4:00 PM
Paraguay - Primera Division Sp. Luqueno vs. San Lorenzo 4:30 PM
Brazil - Serie B Macae vs. Luverdense 5:30 PM
Brazil - Serie B Parana vs. Bahia BA 5:30 PM
Bolivia - Liga Profesional Boliviana O. Petrolero vs. U de Sucre 5:30 PM
Ecuador - Serie A Dep. Quito vs. Dep. Cuenca 5:30 PM
International Friendly Panama vs. Uruguay 6:30 PM
International Friendly Mexico vs. Trinidad & Tobago 7:00 PM
Saturday, September 5, 2015
England - League One SOUTHEND vs. PETERBOROUGH 4:05 AM
England - Conference Premier Welling Utd vs. Tranmere Rovers 4:30 AM
England - Conference Premier Aldershot vs. Halifax 7:00 AM
England - Conference Premier Altrincham vs. Cheltenham 7:00 AM
England - Conference Premier Boreham Wood vs. Grimsby 7:00 AM
England - Conference Premier Bromley vs. Gateshead 7:00 AM
England - Conference Premier Lincoln vs. Wrexham 7:00 AM
England - Conference Premier Torquay Utd vs. Guiseley 7:00 AM
England - Conference Premier Southport vs. Dover Ath. 7:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Iceland vs. France 7:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Macedonia vs. Ukraine 7:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Estonia vs. Lithuania 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers San Marino vs. England 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Russia vs. Sweden 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Luxembourg vs. Macedonia 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Ukraine vs. Belarus 9:00 AM
Spain - Segunda Division Mirandes vs. Lugo 9:00 AM
Spain - Segunda Division Huesca vs. Tenerife 9:00 AM
Spain - Segunda Division G. de Tarragona vs. Girona 9:00 AM
Spain - Segunda Division Numancia vs. Elche 9:00 AM
Brazil - Serie B Vitoria vs. Botafogo RJ 11:00 AM
Uruguay - Primera Division Liverpool Mont. vs. Cerro 11:00 AM
Uruguay - Primera Division Penarol Mont. vs. Atl. Fenix 11:00 AM
Uruguay - Primera Division MONT. WANDERERS vs. RIVER PLATE 11:00 AM
Argentina - Primera B Tristan Suarez vs. Dep. Moron 11:05 AM
Intl - European Championship Qualifiers Austria vs. Moldova 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Montenegro vs. Liechtenstein 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Switzerland vs. Slovenia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Spain vs. Slovakia 11:45 AM
Argentina - Primera Atl. Rosario vs. Arsenal 12:00 PM
Argentina - Primera Temperley vs. Belgrano 12:00 PM
Argentina - Primera Def. y Justicia vs. Newell's 12:00 PM
Argentina - Primera Huracan vs. Independiente 12:00 PM
Argentina - Primera Crucero vs. Lanus 12:00 PM
Argentina - Primera Colon SF vs. Sarmiento 12:00 PM
Colombia - Primera B Envigado vs. Jaguares 12:00 PM
International Friendly Brazil vs. Costa Rica 1:00 PM
Brazil - Serie A Sao Paulo vs. Internacional 3:30 PM
Brazil - Serie A V. da Gama vs. Atl. B. Horizonte 3:30 PM
Mexico - Copa MX C. de Tapachula vs. J. de Chiapas 4:00 PM
Paraguay - Primera Division Sol de Amer. vs. Dep. Santani 4:00 PM
UFC Joaquim Silva vs Nazareno Malegarie 4:05 PM Unknown
UFC Joe Riggs vs Ron Stallings 4:30 PM Unknown
USA - MLS New England vs. Orlando City 4:30 PM
Argentina - Primera B Dep. Merlo vs. Dep. Armenio 5:00 PM
Argentina - Primera B Atl. Platense vs. Atl. Fenix 5:00 PM
Argentina - Primera B Def. Belgrano vs. Almagro 5:00 PM
Argentina - Primera B Barracas Cent. vs. Dep. Espanol 5:00 PM
Argentina - Primera B Acassuso vs. Comunicaciones 5:00 PM
Argentina - Primera B Dep. Riestra vs. Atl. Atlanta 5:00 PM
Argentina - Primera B Est. Buenos Aires vs. Flandria 5:00 PM
Argentina - Primera B Almirante Brown vs. Atl. Colegiales 5:00 PM
Argentina - Primera B Urquiza vs. B. de Adrogue 5:00 PM
Argentina - Primera B Nacional All Boys vs. Cent. Cordoba 5:00 PM
Argentina - Primera B Nacional Ind. Rivadavia vs. Atl. Tucuman 5:00 PM
Argentina - Primera B Nacional Chacarita Jrs vs. Inst. Cordoba 5:00 PM
Brazil - Serie A Atletico vs. Joinville 5:00 PM
Brazil - Serie B America Mineiro vs. Bragantino 5:00 PM
Brazil - Serie B Paysandu vs. Boa EC 5:00 PM
USA - MLS Montreal vs. Chicago 5:00 PM
UFC Tiago Trator vs Clay Collard 5:05 PM Unknown
UFC Raquel Pennington vs Jessica Andrade 5:30 PM Unknown
Colombia - Primera B Ind. Medellin vs. Atl. Nac. Medellin 6:00 PM
Costa Rica - Primera Division Belen vs. Uruguay de C. 6:00 PM
UFC Francisco Rivera vs John Lineker 6:05 PM Unknown
UFC Ross Pearson vs Paul Felder 6:30 PM Unknown
Costa Rica - Primera Division Saprissa vs. Cartagines 7:00 PM
Mexico - Copa MX Monterrey vs. Correcaminos 7:00 PM
USA - MLS Seattle vs. Toronto 7:00 PM
UFC Alex Chambers vs Paige VanZant 7:10 PM Unknown
USA - MLS SJ Earthquakes vs. Philadelphia 7:30 PM
UFC Corey Anderson vs Jan Blachowicz 7:35 PM Unknown
UFC Jimi Manuwa vs Anthony Johnson 8:05 PM AAC
UFC Frank Mir vs Andrei Arlovski 8:30 PM Unknown
UFC John Dodson vs Demetrious Johnson 9:05 PM Unknown
Sunday, September 6, 2015
Italy - Serie B Livorno vs. Pescara 6:00 AM
Italy - Serie B Modena vs. Vicenza 6:00 AM
Italy - Serie B Novara vs. Latina 6:00 AM
Italy - Serie B Perugia vs. Como Calcio 6:00 AM
Italy - Serie B Pro Vercelli vs. V. Lanciano 6:00 AM
Italy - Serie B Salernitana vs. Avellino 6:00 AM
Italy - Serie B Trapani vs. Ternana 6:00 AM
England - League One BURTON ALBION vs. COVENTRY 6:30 AM
Brazil - Serie A Cruzeiro vs. Figueirense 7:00 AM
Brazil - Serie A Chapecoense vs. Ponte Preta 7:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Belarus vs. Slovakia 7:00 AM
Chile - Primera Cobresal vs. San Luis Quillota 8:00 AM
Spain - Segunda Division Llagostera vs. Alaves 8:00 AM
Spain - Segunda Division REAL OVIEDO vs. Albacete 8:00 AM
Spain - Segunda Division Ponferradina vs. Valladolid 8:00 AM
Spain - Segunda Division Cordoba vs. Alcorcon 8:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Latvia vs. Czech Republic 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Turkey vs. Netherlands 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Wales vs. Israel 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Malta vs. Azerbaijan 9:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Norway vs. Croatia 9:00 AM
Ecuador - Serie A LDU Quito vs. Barcelona 9:30 AM
Ecuador - Serie A Aucas vs. U. Catolica 10:00 AM
Spain - Segunda Division Leganes vs. Zaragoza 10:15 AM
Spain - Segunda Division Almeria vs. Osasuna 10:15 AM
Chile - Primera Dep. Antofagasta vs. U de Concepcion 11:00 AM
Ecuador - Serie A Emelec vs. El Nacional 11:00 AM
Uruguay - Primera Division Villa Teresa vs. Juv. de las Piedras 11:00 AM
Uruguay - Primera Division DANUBIO vs. Def. Sporting 11:00 AM
Uruguay - Primera Division Racing Mont. vs. Inst. Atl. Sudamerica 11:00 AM
Uruguay - Primera Division Atl. Rentistas vs. Tanque Sisley 11:00 AM
Intl - European Championship Qualifiers Italy vs. Bulgaria 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers vs. Andorra 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Cyprus vs. Belgium 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Iceland vs. Kazakhstan 11:45 AM
Argentina - Primera Boca Jrs vs. San Lorenzo 12:00 PM
Argentina - Primera Racing vs. Gim. y Esg. la Plata 12:00 PM
Argentina - Primera Olimpo B. Blanca vs. Union de SF 12:00 PM
Argentina - Primera Nueva Chicago vs. River Plate 12:00 PM
Argentina - Primera San Martin SJ vs. Velez 12:00 PM
Argentina - Primera B Nacional Guarani vs. Guillermo Brown 12:00 PM
Brazil - Serie A Palmeiras vs. Corinthians 12:00 PM
Brazil - Serie A Fluminense vs. Flamengo 12:00 PM
Brazil - Serie A Gremio vs. Goias GO 12:00 PM
Brazil - Serie A Avai SC vs. Coritiba 12:00 PM
Paraguay - Primera Division Olimpia A. vs. Gral. Diaz 1:00 PM
Chile - Primera Dep. U Catolica vs. Dep. U La Calera 1:30 PM
Uruguay - Primera Division Nac. Football vs. Plaza Colonia 2:00 PM
Brazil - Serie A Sp. Recife vs. Santos 2:30 PM
Colombia - Primera B Ind. Santa Fe vs. Millonarios 3:00 PM
Paraguay - Primera Division Guarani A. vs. Dep. Capiata 3:30 PM
Paraguay - Primera Division Libertad A. vs. Rubio 3:30 PM
Costa Rica - Primera Division Herediano vs. Alajuelense 4:00 PM
USA - MLS Columbus vs. Dallas 4:00 PM
Colombia - Primera B Dep. Cali vs. Cortulua 6:00 PM
Monday, September 7, 2015
Intl - European Championship Qualifiers Armenia vs. Denmark 9:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Estonia vs. Croatia 9:00 AM
International Friendly France vs. Serbia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Albania vs. Portugal 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Poland vs. Gibraltar 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Rep. of Ireland vs. Georgia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Scotland vs. Germany 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Finland vs. Faroe Islands 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Northern Ireland vs. Hungary 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Romania vs. Greece 11:45 AM
Brazil - Serie B Oeste vs. CRB AL 12:00 PM
Brazil - Serie B Ceara CE vs. Nautico 3:00 PM
Argentina - Primera Atl. Rafaela vs. Quilmes 4:00 PM
Argentina - Primera Est. de la Plata vs. Aldosivi 5:10 PM
World Cup Qualifiers - AFC GUAM vs. OMAN 11:00 PM
Tuesday, September 8, 2015
World Cup Qualifiers - AFC THAILAND vs. IRAQ 5:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC LAOS vs. KUWAIT 5:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC Bangladesh vs. Jordan 5:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC Hong Kong vs. Qatar 5:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC Malaysia vs. Saudi Arabia 5:45 AM
World Cup Qualifiers - AFC Tajikistan vs. Australia 6:00 AM
World Cup Qualifiers - AFC LEBANON vs. SOUTH KOREA 7:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Italy vs. Slovenia 8:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers AUSTRIA vs. RUSSIA 8:30 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers FINLAND vs. FAROE ISLANDS 8:30 AM
World Cup Qualifiers - AFC YEMEN vs. BAHRAIN 9:00 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Serbia vs. Lithuania 9:30 AM
Intl Youth - U21 EURO Qualifiers Bulgaria vs. Luxembourg 9:30 AM
Intl - European Championship Qualifiers Belarus vs. Luxembourg 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Macedonia vs. Spain 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Slovakia vs. Ukraine 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers England vs. Switzerland 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Lithuania vs. San Marino 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Slovenia vs. Estonia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Liechtenstein vs. Russia 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Moldova vs. Montenegro 11:45 AM
Intl - European Championship Qualifiers Sweden vs. Austria 11:45 AM
Bolivia - Liga Profesional Boliviana Sport Boys vs. J. Wilstermann 12:00 PM
Brazil - Serie B Sampaio vs. America Mineiro 12:30 PM
Colombia - Primera B Boyaca Patriotas vs. Dep. Pasto 2:00 PM
Brazil - Serie B Bahia BA vs. Macae 3:00 PM
Brazil - Serie B Botafogo RJ vs. Parana 3:00 PM
Brazil - Serie B Bragantino vs. ABC RN 3:00 PM
Brazil - Serie B Boa EC vs. Mogi Mirim 3:00 PM
Brazil - Serie B Criciuma vs. Vitoria 3:00 PM
Brazil - Serie B Santa Cruz vs. Paysandu 3:00 PM
Brazil - Serie B Luverdense vs. Atletico GO 3:30 PM
Paraguay - Primera Division Cerro P. vs. Sp. Luqueno 4:00 PM
International Friendly USA vs. Brazil 5:00 PM
Back to Top